Innowacja na rynku hydroizolacji – TYTAN HYDRO 2K doceniony przez specjalistów

Marka TYTAN Professional została trzykrotnie nagrodzona na gali Top Builder za innowacyjność w dziedzinie hydroizolacji. Jednym z wyróżnionych produktów jest zaprawa uszczelniająca TYTAN HYDRO 2K, która zapewnia ochronę przed działaniem wody i wilgoci nawet do 5 m poniżej powierzchni wód gruntowych.

TYTAN HYDRO 2K to dwuskładnikowa, elastyczna masa uszczelniająca, stosowana do wykonywania hydroizolacji w pomieszczeniach mokrych i wilgotnych. Wysoka odporność na ciśnienie, zmienne temperatury i starzenie się zapewnia skuteczne zabezpieczenie na wiele lat.

Szerokie pole zastosowań
Zaprawa cementowa TYTAN HYDRO 2K, umożliwia stosowanie jej bezpośrednio na zawilgocone podłoża: betonowe, jastrychowe, murowe, cementowe oraz cementowo-wapienne. 
Zaprawa rekomendowana jest do zabezpieczania balkonów, tarasów, a nawet basenów i zbiorników wodnych (także z wodą pitną). Masa zalecana jest również do zabezpieczania wewnętrznych ścian piwnic, położonych nawet do 5 m poniżej poziomu wód gruntowych. Doskonale sprawdza się także jako powłoka uszczelniająca pod płytki w pomieszczeniach o zwiększonej wilgotności, takich jak: pralnie, prysznice, łazienki czy kuchnie. Produkt może być aplikowany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. 

Trwała i skuteczna ochrona
Wysokociśnieniowa i szybkowiążąca zaprawa TYTAN HYDRO 2K zalecana jest do izolacji poziomej i pionowej. Mostkuje pęknięcia do 3 mm i chroni beton przed korozją, tworząc elastyczną powłokę, która przenosi naprężenia. Jest odporna na mróz i starzenie się oraz na wpływ UV, co zapewnia jej bardzo dobrą trwałość. Nieszkodliwa dla środowiska, nie zawiera rozpuszczalników. Charakteryzuje się bardzo dobrą nośnością oraz przyczepnością do podłoży, nawet tych o skomplikowanych kształtach. 
TYTAN HYDRO 2K jest niezwykle łatwa w aplikacji. Wykonana powłoka jest odporna na opady deszczu już po 12 godzinach. Składniki zaprawy należy wymieszać bezpośrednio przed użyciem. Zalecane jest położenie co najmniej dwóch warstw. Pierwszą można aplikować za pomocą szczotki lub pacy. Kolejne warstwy w konsystencji masy szpachlowej nanosi się pacą stalową. Izolacja powinna mieć ok. 2-3 mm. Należy pamiętać, że przystępując do prac hydroizolacyjnych, należy zadbać o to, aby podłoże było nośne i wolne od zanieczyszczeń, związane i wysezonowane. Ubytki powinny być uzupełnione mineralną zaprawą szybkowiążącą. Podłoże, przed aplikacją masy hydroizolacyjnej, powinno być zwilżone wodą do stopnia matowo-wilgotnego. W przypadku bardzo chłonnych podłoży zaleca się zastosowanie Gruntu Głęboko penetrującego Tytan.
W miejscach przebiegu przerw dylatacyjnych oraz w miejscach połączeń ścian i posadzek, należy stosować taśmy i kołnierze uszczelniające Tytan Professional. Celem jest wzmocnienie uszczelnienia w newralgicznych miejscach takich jak: naroża, łączenia ścian z posadzką, przejścia rur instalacyjnych, szczeliny dylatacyjne.


Dane techniczne:
przyczepność przy odrywaniu 0,8 N/mm2 
współczynnik przenikania wody 0,0063 kg/(m2 xh 0,5) 
przepuszczalność pary wodnej Klasa II 
absorpcja kapilarna i przepuszczalność wody <0,1kg/m2*h0,5
temperatura stosowania od +5oC do +30oC
temperatura podłoża od +5oC do +30oC
przerwy technologiczne pomiędzy nakładaniem warstw 6 h 
max grubość jednej warstwy w stanie mokrym 1,5-2 mm 
reakcja na ogień  Klasa F 

Produkt: Tytan Professional HYDRO 2K, cena brutto: ok. 265 zł.
Produkt: Grunt głęboko penetrujący TYTAN Professional, cena brutto: ok. 27 zł.
Produkt: Taśma Uszczelniająca TU TYTAN Professional.

Producent: Selena SA, www.selena.pl  infolinia 0 801 350 500   	

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.