Prosto z Nowego Jorku: postinudstrial od Tubądzina

Minimalizm i surowość to bardzo charakterystyczne elementy postindustrialnego stylu, ze względu na pochodzenie, określanego jako New York Style Loft. To właśnie w tym najsławniejszym amerykańskim mieście, narodziła się koncepcja adaptacji wnętrz ze starych pofabrycznych budynków. Idea ta dość szybko rozprzestrzeniła się i teraz niemal na całym świecie możemy znaleźć apartamentowce, które wcześniej pełniły rolę budynków przemysłowych.

Rosnąca popularność postindustrialnych przestrzeni mieszkalnych, zmusiła architektów do zmiany koncepcji urządzania tych wymagających wnętrz. Loftowe powierzchnie to przede wszystkim przenikanie się przestrzeni bez konkretnych podziałów na kuchnię, salon czy jadalnię. Wielkie okna, wysokie ściany i betonowa podłoga – z tym najczęściej kojarzą nam się lofty. Jednakże, nie tylko w tak ogromnych pomieszczeniach można zrealizować styl NY Loft. Żeby wprowadzić do swojego wnętrza odrobinę nowojorskiego klimatu, wystarczy skorzystać z gotowych rozwiązań, które proponuje Grupa Tubądzin.
Podstawą wykończenia inspirowanego stylem postindustrialnym są płytki ceramiczne nawiązujące do naturalnych surowców. Kolekcja marki Tubądzin – livingSTONE – to bardzo szeroki wybór płytek imitujących beton. Płytki Concrete, Granit czy Epoxy to tylko kilka z licznych.

Dziś już niemal w każdym wnętrzu, oszczędny i chłodny design staje się niewątpliwym atutem. Taka „bazowa” przestrzeń pozwala na ciekawe aranżacje i zabawę dodatkami. Ascetyczna forma oraz zimna kolorystyka doskonale podkreślą prostotę pomieszczenia i pozwolą wyeksponować ciekawe akcenty. Niepowtarzalnego efektu doda użycie w przestrzeni płytek, które imitują granit. To rozwiązanie perfekcyjnie sprawdza się w łazience, przełamane bielą łazienkowych mebli. Taki efekt można uzyskać wykorzystując płytki Graniti, dostępne w kolekcji livingSTONE.

Dla przełamania surowości wnętrza i dodania odrobiny szaleństwa można wykorzystać drewniane motywy. Tubądzin proponuje Shabby Chic – płytki ceramiczne, które wchodzą w skład kolekcji livingSTONE i świetnie komponują się z minimalistycznym betonem. To niebanalne rozwiązanie i bardzo ciekawa gra kontrastów sprawia, że pomieszczenia wyglądają tak efektownie.

więcej informacji: www.tubadzin.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.